a Muzea - Apartmá Panorama

Muzea

Za nepříznivého počasí přijde vhod seznámení se s historií a tradicií Jeseníků, které najdeme v nejucelenější podobě v řadě místních muzeí a expozic. Ke zkrácení času lze využít vlastivědná muzea v Jeseníku, Šumperku a Bruntále, která se zabývají výzkumnou a výstavní činností.

V České Vsi u Jeseníku je pěkná expozice historických motocyklů a vozidel, ve Zlatých Horách se v Městském muzeu můžeme seznámit nejen s historií města, ale i se způsoby dolování zlata. Cestou by návštěvníci neměli zapomenout na expozici renovovaných Zlatorudných mlýnů na Olešnici u Zlatých Hor a nahlédnout do Zlaté štoly. V okolí Zlatých Hor vede i naučná stezka po místech dávného dolování drahých kovů. V Javorníku, kromě zámku se sbírkou dýmek, můžeme navštívit Městské muzeum v domě Karla Ditterse. V německý mluvících zemích je znám jako zakladatel německé komické opery (Lékař a lékárník). Expozice vodního léčitelství je přístupná v rodném domku Vincence Priessnitze v lázních Jeseník. Pro všechny věkové skupiny je určen areál Zemědělského muzea a skanzenu v Rapotíně s expozicí historických vozidel a zookoutkem. Významnou památkou je ruční papírna ve Velkých Losinách, s nejstarší výrobou papíru ve Střední Evropě. Součástí expozice je ukázka výroby papíru, návštěvníci si mohou vyrobit i papír vlastní.

Vojenskými technickými památkami jsou části opevnění ze 30.let 20. století. Muzeum opevnění je v Králíkách s přístupnými sruby v Dolní Moravě, další velké objekty je možné shlédnout u Starého Města pod Sněžníkem a u Branné jakou součásti naučné stezky Pasák. Často je můžeme běžně spatřit i na polích či loukách jako pomníky zklamaných nadějí. Nejčastěji se vyskytují opevnění mezi Ramzovou, Ostružnou a Brannou. Některé objekty lehkého typu leží přímo na soukromých parcelách (Domašov u Jeseníku).

Zajímavou technickou památkou je přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně, kterou je možné navštívit v předem určených termínech.

Průvodce Jeseníky

NOVINKY APARTMÁNU

Luxusní pobyt od 236 Kč/noc

14.1.2024 

Držíme ceny při zemi
Naše ceny zůstávají bezkonkurenční. Luxusní apartmán až pro 8 osob jen za 236 Kč/osoba a noc.
Poslední volné termíny pro jarní prázdniny, neváhejte a rezervujte si ten svůj.

Průvodce Jeseníky
Videa z apartmánu:
Videogalerie ubytování v Jeseníkách

Adresa apartmánu

Apartmá Panorama
apartmá č.9, třetí patro
Slezská 536
790 01 Jeseník

Telefon: 774 115 111
info@apartmapanorama.com


Apartmá Panorama Jeseník
Apartmán na facebooku
Ubytování Jeseníky
© 2010 Apartmá Panorama, ubytování Jeseníky, horské apartmá, město Jeseník
Ubytování-v-ČR.cz, Katalog ubytování v ČR, Služby, Majka - předporodní kurzy, eshop, dula
Informační server o Jeseníkách