a Vyhlídky - Apartmá Panorama

Vyhlídky

Cílem mnoha turistů se již tradičně v Jeseníkách stávají nejrůznější vyhlídky, rozhledny a výhledová místa. Jeseníky naskýtají nesčetné množství krásných výhledů. Nejznámější rozhledna stojí samozřejmě na vrcholu Pradědu, kde na 148 m vysoké televizní věži je prosklená vyhlídka. Za dobrého počasí je z ní vynikající výhled, můžeme vidět Olomouc, Beskydy, Králický Sněžník, nedaleká polská jezera a dokonce Krkonoše se Sněžkou.

Další kamenné rozhledny jsou na Zlatém Chlumu u Jeseníku a na Biskupské kupě u Zlatých Hor. Z obou můžeme pozorovat celý hřeben Hrubého Jeseníku, přilehlá města a obce, polské roviny, kterým vévodí dvě velká jezera u Nysy a Otmuchowa. Nejmladší rozhlednou je dřevěná rozhledna na vrcholu Háj u Šumperka z 90. let 20. století. Upravenou vyhlídku s krytým altánkem můžeme navštívit na Městských skalách u Šumperka, nebo nad Českou Vsí u Jeseníku, vystoupit lze na Čertovy kameny, na kterých je zřízena plošina zajištěná ocelovými řetězy.

K nejkrásnějším výhledovým místům Jeseníků patří Keprník (1423 m), na jehož vrcholu je růžice s označením světových stran nebo Břidličná hora na hřebenovce. V Jeseníkách jsou desítky, možná i stovky dalších nepojmenovaných míst s rozhledem třeba jen na místní okolí a krajinu. Namátkou jmenujme například Smolný vrch, Špičák, Kovadlina, Šerák. Rozhlednou je i věž Šumperské radnice s vyhlídkovou plošinou a dalekohledem.

Průvodce Jeseníky

NOVINKY APARTMÁNU

Luxusní pobyt od 236 Kč/noc

14.1.2024 

Držíme ceny při zemi
Naše ceny zůstávají bezkonkurenční. Luxusní apartmán až pro 8 osob jen za 236 Kč/osoba a noc.
Poslední volné termíny pro jarní prázdniny, neváhejte a rezervujte si ten svůj.

Průvodce Jeseníky
Videa z apartmánu:
Videogalerie ubytování v Jeseníkách

Adresa apartmánu

Apartmá Panorama
apartmá č.9, třetí patro
Slezská 536
790 01 Jeseník

Telefon: 774 115 111
info@apartmapanorama.com


Apartmá Panorama Jeseník
Apartmán na facebooku
Ubytování Jeseníky
© 2010 Apartmá Panorama, ubytování Jeseníky, horské apartmá, město Jeseník
Ubytování-v-ČR.cz, Katalog ubytování v ČR, Služby, Majka - předporodní kurzy, eshop, dula
Informační server o Jeseníkách