Cykloturistika Jeseníky

I přes velkou nadmořskou výšku a hluboká údolí najdou optimální cyklotrasy všechny výkonové skupiny cyklistů od těch rekreačních až po vyznavače náročných sjezdů. Jeseníky lze sjíždět na silničním kole, crossu či treku i na kole horském a to díky husté síti značených cyklotras Klubu českých turistů. Mezi nejznámější cyklotrasy patří dálková Moravská stezka s počátkem v Mikulovicích a směřující přes Jeseník, Ramzovou, Hanušovice až do Mikulova.

Výjimečná je i přeshraniční stezka z Ladeku Zdroje v Polsku, přes Travnou do Javorníku a podél Bílého potoka do polského Otmuchówa. V Rychlebských horách se nacházejí především středně obtížné terény v nižších nadmořských výškách vedoucí po kvalitních asfaltových nebo zpevněných cestách. Pravým opakem jsou cyklotrasy Hrubého Jeseníku. K nejnáročnějším terénním trasám patří okolí Vrbenska, Karlovy Studánky a Loučné nad Desnou s výšlapem až na unikátní přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně.

Hlavní hřebenová magistrála je sice pro cyklisty uzavřena, je ale možné využít souvisejících úseků od Hvězdy na Ovčárnu, Švýcárnu a Červenohorské sedlo nebo některou z tras z Červenohorského sedla na Videlské sedlo nebo k Vřesové studánce. Pro jízdu na horském kole lze v létě využít i pěší a běžkařské tratě, avšak pouze v povolených úsecích mimo chráněnou rezervaci. Špička české cross-country cyklistiky se schází jednou ročně na Českém poháru horských kol ve Velkých Losinách.

Průvodce Jeseníky

NOVINKY APARTMÁNU

50 % sleva v září až listopadu

16.9.2017 

Nabízíme všem milovníkům Jeseníků (těm současným i budoucím) 50 % slevu na pobyty od září do konce listopadu. Sleva je platná ve všední dny mimo svátky a platí při dvou a více nocích. Jeseníky jsou na podzim nejkrásnější a teď už i nejlevnější.

Průvodce Jeseníky
Videa z apartmánu:
Videogalerie ubytování v Jeseníkách

Adresa apartmánu

Apartmá Panorama
apartmá č.9, třetí patro
Slezská 536
790 01 Jeseník

Telefon: 774 115 111
info@apartmapanorama.com


Apartmá Panorama Jeseník
Apartmán na facebooku
Ubytování Jeseníky
© 2010 Apartmá Panorama, ubytování Jeseníky, horské apartmá, město Jeseník
Ubytování-v-ČR.cz, Katalog ubytování v ČR, Služby, Majka - předporodní kurzy, eshop, dula
Informační server o Jeseníkách