a Cykloturistika - Apartmá Panorama

Cykloturistika Jeseníky

I přes velkou nadmořskou výšku a hluboká údolí najdou optimální cyklotrasy všechny výkonové skupiny cyklistů od těch rekreačních až po vyznavače náročných sjezdů. Jeseníky lze sjíždět na silničním kole, crossu či treku i na kole horském a to díky husté síti značených cyklotras Klubu českých turistů. Mezi nejznámější cyklotrasy patří dálková Moravská stezka s počátkem v Mikulovicích a směřující přes Jeseník, Ramzovou, Hanušovice až do Mikulova.

Výjimečná je i přeshraniční stezka z Ladeku Zdroje v Polsku, přes Travnou do Javorníku a podél Bílého potoka do polského Otmuchówa. V Rychlebských horách se nacházejí především středně obtížné terény v nižších nadmořských výškách vedoucí po kvalitních asfaltových nebo zpevněných cestách. Pravým opakem jsou cyklotrasy Hrubého Jeseníku. K nejnáročnějším terénním trasám patří okolí Vrbenska, Karlovy Studánky a Loučné nad Desnou s výšlapem až na unikátní přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně.

Hlavní hřebenová magistrála je sice pro cyklisty uzavřena, je ale možné využít souvisejících úseků od Hvězdy na Ovčárnu, Švýcárnu a Červenohorské sedlo nebo některou z tras z Červenohorského sedla na Videlské sedlo nebo k Vřesové studánce. Pro jízdu na horském kole lze v létě využít i pěší a běžkařské tratě, avšak pouze v povolených úsecích mimo chráněnou rezervaci. Špička české cross-country cyklistiky se schází jednou ročně na Českém poháru horských kol ve Velkých Losinách.

Průvodce Jeseníky

NOVINKY APARTMÁNU

Do prázdnin za staré ceny

9.4.2022 

POSLEDNÍ MOŽNOST POBYTU ZA LOŃSKÉ CENY
Akce platí pouze do konce června, ale i naše nové ceny zůstávají bezkonkurenční. Luxusní apartmán až pro 8 osob již od 211 Kč/osoba a noc.

Průvodce Jeseníky
Videa z apartmánu:
Videogalerie ubytování v Jeseníkách

Adresa apartmánu

Apartmá Panorama
apartmá č.9, třetí patro
Slezská 536
790 01 Jeseník

Telefon: 774 115 111
info@apartmapanorama.com


Apartmá Panorama Jeseník
Apartmán na facebooku
Ubytování Jeseníky
© 2010 Apartmá Panorama, ubytování Jeseníky, horské apartmá, město Jeseník
Ubytování-v-ČR.cz, Katalog ubytování v ČR, Služby, Majka - předporodní kurzy, eshop, dula
Informační server o Jeseníkách