a Letní turistika - Apartmá Panorama

Letní turistika

Příroda Jeseníků láká milovníky turistiky v každém ročním období. Turisty nejvíce vyhledávanou je samozřejmě hřebenovka Hrubého Jeseníku s nejvyšším vrcholem Pradědem (1491 m), kde je televizní vysílač s vyhlídkou. Nástupy na různé části hlavního hřebene jsou na Červenohorském sedle v Ramzovském sedle s možností využití sedačkové lanovky na Šerák (1351m), na sedle Skřítek a v Karlově Studánce, kde jezdí kyvadlová autobusová doprava z parkoviště Hvězda k chatě Ovčárna pod Petrovými kameny.

Hřebenová trasa probíhá v nadmořské výšce přes 1300m nad hranicí lesa s porosty horských a alpínských luk. Místy je hřebenovka provázena drobnými skalními útvary, ke kterým se vážou různé pověsti, například o sabatech čarodějnic na Petrových kamenech, nebo o vozkovi, který podkládal pecny chleba pod kola vozu.

Dalším oblíbeným cílem turistů je botanický klenot Hrubého Jeseníku Velká kotlina, kde specifické místní klima umožňuje růst množství vzácné horské květeny, z nichž některé rostliny jsou unikátní. Jeseníky nejsou jen hlavní hřeben, ale i nižší partie v okolí Orlíku, Ucháče u Loučné nad Děsnou s vyhlídkou na Třech kamenech.

Nádherné jsou v době květu i podhorské louky v okolí Branné s možností výletu na skalní město Pasák se zvláštním geologickým utvářením. Zdatnějším turistům lze doporučit výlety do Králického Sněžníku, které odmění nádhernými výhledy na Jeseníky, či peřejemi Prudkého potoku. Na vrcholu je možné se občerstvit z pramene největší moravské řeky Moravy a zároveň shlédnout plastiku Slůněte. Tradičním cílem v Rychlebských horách jsou krasové jeskyně Na Pomezí mezi Lipovou a Vápennou a Vodopády Stříbrného potoka u Nýznerova poblíž Žulové. Unikátem je velmi navštěvované Velké Mechové jezírko na Rejvízu ve Zlatohorské vrchovině, s rozsáhlým rašeliništěm a porosty vzácných rostlin tundrovitého charakteru. Rázovité chaloupky, nejen na Rejvízu a v Horním Údolí, dokumentují sepjetí místních obyvatel s místní krásnou ale drsnou přírodou.

Průvodce Jeseníky

NOVINKY APARTMÁNU

Luxusní pobyt od 236 Kč/noc

14.1.2024 

Držíme ceny při zemi
Naše ceny zůstávají bezkonkurenční. Luxusní apartmán až pro 8 osob jen za 236 Kč/osoba a noc.
Poslední volné termíny pro jarní prázdniny, neváhejte a rezervujte si ten svůj.

Průvodce Jeseníky
Videa z apartmánu:
Videogalerie ubytování v Jeseníkách

Adresa apartmánu

Apartmá Panorama
apartmá č.9, třetí patro
Slezská 536
790 01 Jeseník

Telefon: 774 115 111
info@apartmapanorama.com


Apartmá Panorama Jeseník
Apartmán na facebooku
Ubytování Jeseníky
© 2010 Apartmá Panorama, ubytování Jeseníky, horské apartmá, město Jeseník
Ubytování-v-ČR.cz, Katalog ubytování v ČR, Služby, Majka - předporodní kurzy, eshop, dula
Informační server o Jeseníkách