a Houbaření, myslivost a rybaření - Apartmá Panorama

Houbaření, myslivost a rybaření

K častým návštěvníkům Jeseníků nepatří jen turisté, ale i náruživí rybáři, lovci zvěře a sběrači lesních plodin. Za lovem ale nemůže vyrazit každý, pouze držitelé patřičných oprávnění, majitelé rybářských lístků a členové mysliveckých sdružení.

Odstřel vysoké zvěře také není lacinou záležitostí. Avšak ani lovci beze zbraní nepřijdou zkrátka, pokud mají štěstí a zvěř nevyplaší, mohou pozorovat laně, srny, zajíce, bažanty, koroptve, nebo i některé chráněné druhy jako čápa černého, volavku, krkavce nebo i divočáka. V Jeseníkách žijí i někteří dravci - rys, kuna, liška a z ptačí říše např. káně, jestřáb či výr.
Milovníci ryb vyhledávají pstruhové toky horských i podhorských řek nebo některou z vodních ploch s povoleným odchytem ryb. Rybáře můžeme spatřit na toku Bělé, Desné, Moravě, Krupé u Starého Města a Opavě. Množí se výstavba menších rybníčků s možností občerstvení a rybolovu za poplatek i pro nevlastníky rybářského povolení. K takovým patří Bělá pod Pradědem, Velké Losiny, Loučná nad Desnou, Sobotín, Vysoký Potok a Mnichov u Vrbna. Největší plochy jsou v Uhelné, Písečné, u Černé Vody, na Krásném u Šumperka, Zlatých Horách a Hradci - Nové Vsi. Menší rybník pro sportovní rybolov je v Jeseníku. Rybolov lze pěstovat i v zatopených lomech v okolí Žulové.

Sběratelé lesních plodin vyrážejí již v červnu za prvními jahodami a malinami, postupně za ostružinami a v době vrcholícího léta leckdy davy nájezdníků sbírají borůvky. V přírodních rezervacích je však sběr omezen pouze na přímou konzumaci. Pozdní léto a podzim jsou zasvěceny houbařům. Asi nejlepší podmínky jsou v oblasti Rejvízu, díky vysoké vlhkosti. V poslední době fanoušci houbaření pořádají na Jesenicku i svérázné mistrovství světa ve sbírání hub.

Průvodce Jeseníky

NOVINKY APARTMÁNU

Luxusní pobyt od 236 Kč/noc

14.1.2024 

Držíme ceny při zemi
Naše ceny zůstávají bezkonkurenční. Luxusní apartmán až pro 8 osob jen za 236 Kč/osoba a noc.
Poslední volné termíny pro jarní prázdniny, neváhejte a rezervujte si ten svůj.

Průvodce Jeseníky
Videa z apartmánu:
Videogalerie ubytování v Jeseníkách

Adresa apartmánu

Apartmá Panorama
apartmá č.9, třetí patro
Slezská 536
790 01 Jeseník

Telefon: 774 115 111
info@apartmapanorama.com


Apartmá Panorama Jeseník
Apartmán na facebooku
Ubytování Jeseníky
© 2010 Apartmá Panorama, ubytování Jeseníky, horské apartmá, město Jeseník
Ubytování-v-ČR.cz, Katalog ubytování v ČR, Služby, Majka - předporodní kurzy, eshop, dula
Informační server o Jeseníkách