a Lázně - Apartmá Panorama

Lázně Jeseník

Jeseníky nebyly obdarovány jen krásnou přírodou, ale i jedinečně zdravým ovzduším hojným na zdraví prospěšné záporné ionty a ideálními podmínkami pro rozvoj lázeňství díky mnoha léčivým pramenům.

Pomyslné první místo si mezi lázněmi drží Priessnitzovy lázně v Jeseníku. Dosáhly světového věhlasu díky svému zakladateli Vincenci Priessnitzi. Ten se stal zakladatelem prvních vodoléčebných lázní na světě a používal v nich prvky vodoléčby a pohybu na čerstvém vzduchu. Hosté se koupali v přírodních otevřených bazénech a kádích a vykonávali různé manuální činnosti. O úspěších této, z našeho současného pohledu drsné léčby, však hovoří nesčetně děkovných pomníčků od uzdravených návštěvníků. Dnešní hosté mají k dispozici kromě zachovaných vodních procedur i rozsáhlý komplex se všemi vymoženostmi moderní léčby. Priessnitzovy lázně jsou po zásluze i centrem kulturním a turistickým s možnostmi trávení oddychu po celý rok.

Nedaleko lázní Priessnitzových, v sousední obci Lázně Lipová se nacházejí lázně menšího rozsahu, ve kterých se léčí pohybová onemocnění a nemoci zažívání. Leží na pravém břehu říčky Staříč. Perlou mezi Jesenickými lázněmi je Karlova Studánka. Klimatické lázně původně patřily řádu německých rytířů, jejich poloha v klínu hor na úpatí Pradědu zaručuje těmto lázním prokazatelně nejčistčí vzduch ve Střední Evropě. Malebné dřevěné stavby zdejších lázeňských budov dotvářejí krásné léčebné prostředí, které okouzlily mnohé, včetně filmařů natáčejících film S tebou mne baví svět.

Významné lázně jsou ve Velkých Losinách na Šumpersku s oblíbeným termálním bazénem, lázně Bludov, kde se léčí obezita a Zlaté Hory využívající bývalé zlaté doly k léčbě metodou speleoterapie.

Průvodce Jeseníky

NOVINKY APARTMÁNU

Luxusní pobyt od 236 Kč/noc

14.1.2024 

Držíme ceny při zemi
Naše ceny zůstávají bezkonkurenční. Luxusní apartmán až pro 8 osob jen za 236 Kč/osoba a noc.
Poslední volné termíny pro jarní prázdniny, neváhejte a rezervujte si ten svůj.

Průvodce Jeseníky
Videa z apartmánu:
Videogalerie ubytování v Jeseníkách

Adresa apartmánu

Apartmá Panorama
apartmá č.9, třetí patro
Slezská 536
790 01 Jeseník

Telefon: 774 115 111
info@apartmapanorama.com


Apartmá Panorama Jeseník
Apartmán na facebooku
Ubytování Jeseníky
© 2010 Apartmá Panorama, ubytování Jeseníky, horské apartmá, město Jeseník
Ubytování-v-ČR.cz, Katalog ubytování v ČR, Služby, Majka - předporodní kurzy, eshop, dula
Informační server o Jeseníkách