a Zimní turistika - Apartmá Panorama

Zimní turistika

Jeseníky jsou pro své výborné sněhové podmínky vyhledávanou oblastí vyznavačů klasických i moderních zimních sportů. V současné době mohou Jeseníky nabídnout srovnatelné nebo lepší lyžování než některá známá střediska v Krkonoších, Beskydech či Orlických horách a to i za lepší ceny. Hlavní lyžařská střediska jsou buď zcela nebo zčásti vybavena zasněžovacím zařízením.

Nejznámějším lyžařským střediskem je Červenohorské sedlo, Ovčárna - Praděd s nejdelší lyžařskou sezonou a nejvýše položenými sjezdovkami v ČR. Nejrozsáhlejším lyžařským střediskem je Karlov pod Pradědem a Malá Morávka, ale postupně je předhání Ramzová se sedačkovou lanovkou na Šerák, kde nejdelší sjezdová trať dosahuje 3000 m. Další sedačkové lanovky jsou v Branné a ve Zlatých Horách. Dalšími oblíbenými lyžařskými areály v okolí města Jeseník jsou Petříkov, Ostružná, Lipová Lázně, Miroslav, Bělá, Křížový vrch přímo ve městě a louky nad vojenskou ozdravovnou v Priessnitzových lázních.

Dalšími vyhledávanými lyžařskými středisky Jeseníků jsou oblasti kolem Kralického Sněžníku a Rychlebské hory. Zmíněná střediska běžně nabízejí půjčování lyží, ski servis, lyžařské školy, snowparky s výukou snowboardingu, jízdu na sněžných člunech nebo i paragliding. Běžkařská sezóna je v Jeseníkách ještě delší než ta sjezdařská. V okolí Pradědu se první běžkaři objevují již v listopadu a lze je tam spatřit ještě v květnu už mezi pěšími turisty. Nejnavštěvovanější trasy vedou z Červenohorského sedla na Ovčárnu (tzv. magistrála), z Ramzové na Paprsek, z Šeráku na Červenohorské sedlo a od Petrových kamenů na Skřítek. Hřebenové túry odmění běžkaře krásnými výhledy a občerstvit se mohou na mnoha horských chatách. Udržované běžkařské tratě jsou na mnoha dalších místech, záleží tedy pouze na turistech jakou lokalitu a obtížnost si vyberou.

Průvodce Jeseníky

NOVINKY APARTMÁNU

Luxusní pobyt od 236 Kč/noc

14.1.2024 

Držíme ceny při zemi
Naše ceny zůstávají bezkonkurenční. Luxusní apartmán až pro 8 osob jen za 236 Kč/osoba a noc.
Poslední volné termíny pro jarní prázdniny, neváhejte a rezervujte si ten svůj.

Průvodce Jeseníky
Videa z apartmánu:
Videogalerie ubytování v Jeseníkách

Adresa apartmánu

Apartmá Panorama
apartmá č.9, třetí patro
Slezská 536
790 01 Jeseník

Telefon: 774 115 111
info@apartmapanorama.com


Apartmá Panorama Jeseník
Apartmán na facebooku
Ubytování Jeseníky
© 2010 Apartmá Panorama, ubytování Jeseníky, horské apartmá, město Jeseník
Ubytování-v-ČR.cz, Katalog ubytování v ČR, Služby, Majka - předporodní kurzy, eshop, dula
Informační server o Jeseníkách
Kde jinde, než v Jeseníkách.